Jestem stąd. Polska wielu narodów – nowa wystawa w Żuławskim Parku Historycznym

Muzeum Stutthof i Klub Nowodworski zapraszają na otwarcie wystawy „Jestem stąd. Polska wielu narodów”, które odbędzie się 23 stycznia 2014 r. o godz. 17:00 w Żuławskim Parku Historycznym. Prezentowana na 30 tablicach wystawa edukacyjna jest wynikiem prac Stowarzyszenia Centrum Polsko – Niemieckiego w Krakowie oraz Domu Anny Frank w Amsterdamie. Prezentuje ona historię, kulturę, tradycje oraz dzień dzisiejszy mniejszości narodowych i etnicznych zamieszkujących współczesną Polskę.

Muzeum Stutthof i Klub Nowodworski zapraszają na otwarcie wystawy „Jestem stąd. Polska wielu narodów”, które odbędzie się 23 stycznia 2014 r. o godz. 17:00 w Żuławskim Parku Historycznym.
Prezentowana na 30 tablicach wystawa edukacyjna jest wynikiem prac Stowarzyszenia Centrum Polsko – Niemieckiego w Krakowie oraz Domu Anny Frank w Amsterdamie. Prezentuje ona historię, kulturę, tradycje oraz dzień dzisiejszy mniejszości narodowych i etnicznych zamieszkujących współczesną Polskę. Składa się z dwóch części. Pierwsza z nich portretowa, to wywiady z przedstawicielami 15 mniejszości etnicznych i narodowych. Natomiast druga, opisowa prezentuje przy pomocy fotografii i tekstu historię i kulturę danej mniejszości. Wystawę w Żuławskim Parku Historycznym będzie można oglądać w dniach 23 – 31 stycznia 2014 r. dzięki uprzejmości Muzeum Stutthof w Sztutowie.  Następnie trafi ona do Zespołu Szkół nr 2, Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim oraz Zespołu Szkół w Sztutowie.
Wprowadzenie merytoryczne do wystawy przedstawi Andrzej Kasperek. Zapraszamy również na stronę projektu „Jestem stąd. Polska wielu narodów”: www.jestemstad.pl gdzie znajdą Państwo szczegółowe informacje na temat wystawy.

 

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?