Jak niedźwiedź Wojtek został żołnierzem

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w warsztatach przygotowanych przez Instytut Pamięci Narodowej w Gdańsku, które łączą naukę najnowszej historii Polski z zabawą. Zajęcia warsztatowe Jak niedźwiedź Wojtek został żołnierzem poświęcone są Wojtkowi – niedźwiedziowi brunatnemu przygarniętemu przez żołnierzy 2 Korpusu Polskiego gen. Andersa, który przeszedł wraz z nimi szlak wojenny. Na podstawie losów syryjskiego niedźwiedzia brunatnego uczniowie poznają dzieje żołnierzy polskich na frontach II Wojny Światowej i po jej zakończeniu. Warsztaty poprowadzi Barbara Męczykowska z Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku. W tej nietypowej lekcji historii może wziąć udział jednorazowo maksymalnie 30 osób. Zajęcia odbędą się w godz. 10:00, 11:00 i 12:00 (czas trwania ok. 45 min) 3 grudnia 2013 r. w Żuławskim Parku Historycznym. Zgłoszenia przyjmuje Marta Ciechanowska tel. 552475733 lub 693971403. Udział jest bezpłatny. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w warsztatach przygotowanych przez Instytut Pamięci Narodowej w Gdańsku, które łączą naukę najnowszej historii Polski z zabawą. Zajęcia warsztatowe Jak niedźwiedź Wojtek został żołnierzem poświęcone są Wojtkowi – niedźwiedziowi brunatnemu przygarniętemu przez żołnierzy 2 Korpusu Polskiego gen. Andersa, który przeszedł wraz z nimi szlak wojenny. Na podstawie losów syryjskiego niedźwiedzia brunatnego uczniowie poznają dzieje żołnierzy polskich na frontach II Wojny Światowej i po jej zakończeniu.
Warsztaty poprowadzi Barbara Męczykowska z Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku.
W tej nietypowej lekcji historii może wziąć udział jednorazowo maksymalnie 30 osób. Zajęcia odbędą się w godz. 10:00, 11:00 i 12:00 (czas trwania ok. 45 min) 3 grudnia 2013 r. w Żuławskim Parku Historycznym. Zgłoszenia przyjmuje Marta Ciechanowska tel. 552475733 lub 693971403. Udział jest bezpłatny. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?