Jak bawili się i żyli mieszkańcy Nowego Dworu Gdańskiego w latach 30. ubiegłego wieku w oczach młodego dentysty pochodzenia żydowskiego?

Zapraszamy do obejrzenia nieznanych, unikatowych zdjęć z albumu rodzinnego Ottona Brucka pokazujące beztroskie życie w Tiegenhof i Wolnym Mieście Gdańsku oraz wizytę Hermanna Göringa na Żuławach.
Poznamy trudną historię rodziny Bruck w czasie II wojny światowej i po jej zakończeniu, służbę w Legii Cudzoziemskiej, udział w identyfikacji zwłok Hitlera i emigrację do Ameryki.

Na spotkaniu Podróż w czasie – Nowy Dwór Gdański z archiwum dziedzictwa kulturowego o życiu swoim, losach rodziców i krewnych opowie Richard Brook – mieszkaniec Carlsbad w Kalifornii (Stany Zjednoczone Ameryki).
Serdecznie zapraszamy 21 maja 2012 r. o godzinie 17.00 do Sali Konferencyjnej Dwukolumnowej Żuławskiego Parku Historycznego (w Nowym Dworze Gdańskim ul. Kopernika 17).

 Spotkaniu towarzyszyć będzie okolicznościowa wystawa zdjęć w Żuławskim Parku Historycznym.

Projekt Spotkania w stolicy Żuław jest realizowany przez Lokalną Grupę Działania Żuławy i Mierzeja przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Pomorskiego i Gminy Nowy Dwór Gdański z partnerskim udziałem Stowarzyszenia Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego – Klub Nowodworski. dodano 12.05.2012

 

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?