I Kongres Żuławski

Mamy zaszczyć zaprosić Państwa na I Kongres Żuławski, który odbędzie się dnia 3 października 2015 roku w Nowym Dworze Gdańskim. Wydarzenie to będzie wspólnym świętem mieszkańców Żuław Delty Wisły, wspomnieniem o naszych przodkach, którzy z odwagą i determinacją oswajali  te trudne tereny. Przybyli, zobaczyli i wygrali dla nas ten właśnie kawałek ziemi.     

Mamy zaszczyć zaprosić Państwa na I Kongres Żuławski, który odbędzie się dnia 3 października 2015 roku w Nowym Dworze Gdańskim.

Wydarzenie to będzie wspólnym świętem mieszkańców Żuław Delty Wisły, wspomnieniem o naszych przodkach, którzy z odwagą i determinacją oswajali  te trudne tereny. Przybyli, zobaczyli i wygrali dla nas ten właśnie kawałek ziemi. 

Dziś my, dzieci, wnuki i prawnuki tych pracowitych ludzi, oddajmy im należny hołd.

Zachęcamy, by przebrać się w strój osadnika i uczestniczyć w pochodzie – hołdzie, który chcemy złożyć naszym przodkom, wysłuchać wykładów na temat przeszłości i teraźniejszości regionu, spróbować kuchni osadniczej.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej refleksji i świętowania.

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie udziału w części konferencyjnej do dnia 30 września 2015 roku. Kontakt: tel. 518263676 lub 552475733, e-mail: biuro@klubnowodworski.pl

Program

""

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?