Hej kolęda, kolęda! – lekcje on-line

Kolędowanie, czyli śpiewanie pieśni bożonarodzeniowych to jedna z najmocniej zakorzenionych oraz najpopularniejszych tradycji w Polsce. Wspólne śpiewanie przy rodzinnym stole niesie radość oraz poczucie bliskości i jedności. Ale czy wiecie, że kiedyś “kolędowanie” znaczyło zupełnie coś innego?      

Żuławski Park Historyczny zaprasza uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VIII) na lekcję online “Hej kolęda, kolęda!”. Na zajęciach wspólnie odkryjemy pochodzenie i historię kolęd i pastorałek. Uczniowie zgłębią etymologię słowa “kolęda” oraz jak na przestrzeni wieków termin ten zmieniał swoje znaczenie. Lekcja wprowadza uczniów w przedświąteczny nastrój oczekiwania na zbliżające się Boże Narodzenie oraz pozwoli spojrzeć szerzej na polskie tradycje.

Czas zajęć to 30 min. Lekcja jest bezpłatna dla szkół z terenu gminy Nowy Dwór Gdański (ilość miejsc jest ograniczona). Koszt przeprowadzenia zajęć dla pozostałych szkół to 5 zł od osoby. Na zgłoszenia czekamy od poniedziałku do piątku, w godz. 10:00 do 15:00 pod numerem tel: 518 263 676.

 

 

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?