"Ferie z szachami" już za nam

W drugim tygodniu ferii zimowych wraz z Urzędem Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański i klubem szachowym UKS Korona z Gdańska zorganizowaliśmy Ferie z szachami dla dzieci. Zajęcia odbywały się codziennie w godzinach 13.00-15.00, zajęcia prowadziła Dorota Tomaszewicz. Wzięło w nich udział łącznie około 20 dzieci.

""W drugim tygodniu ferii zimowych wraz z Urzędem Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański i klubem szachowym UKS Korona z Gdańska zorganizowaliśmy Ferie z szachami dla dzieci.

Zajęcia odbywały się codziennie w godzinach 13.00-15.00, zajęcia prowadziła Dorota Tomaszewicz. Wzięło w nich udział łącznie około 20 dzieci. Naszym celem było propagowanie gry w szachy od najmłodszych lat. Okazało się, że wbrew powszechnym opiniom ta królewska gra nie jest sportem męskim, przeczyło temu duże zainteresowanie ze strony dziewczynek; ponadto, że nie jest nudna i pozbawiona elementu zabawy, temu natomiast przeczyły uśmiechy na twarzach dzieci i nasz problem z odesłaniem ich do domu. W dużym stopniu przyczyniła się do tego prowadząca, która z uśmiechem i werwą opowiadała, tłumaczyła, grała i zarażała nasze dzieci pasją do szachów.  Mamy nadzieję, że to nie koniec i uda nam się zorganizować stałe zajęcia dla dzieci, które chcą nauczyć się gry w szachy lub rozwijać i doskonalić swoje umiejętności.
 

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?