Debatować? Tak! Ale jak? Oczywiście po oksfordzku!

Jestem z Żuław, jestem znikąd. Tak będzie brzmiała teza czwartkowej debaty oksfordzkiej. Stwierdzenie jest kontrowersyjne  – celowo, bowiem to jedna z głównych zasad debatowania po oksfordzku.  Taką tezę wspólnie wypracowała młodzież podczas jednodniowych warsztatów, prezentujących zasady i możliwości debaty oksfordzkiej. Po raz kolejny zaprosiliśmy do nas Artura Rajkowskiego z tczewskiej Fundacji Pokolenia, który pomagał młodzieży Zespołu Szkół nr 1 i Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim doskonalić umiejętności oratorskie.  

Jestem z Żuław, jestem znikąd. Tak będzie brzmiała teza czwartkowej debaty oksfordzkiej. Stwierdzenie jest kontrowersyjne  – celowo, bowiem to jedna z głównych zasad debatowania po oksfordzku. 

Taką tezę wspólnie wypracowała młodzież podczas jednodniowych warsztatów, prezentujących zasady i możliwości debaty oksfordzkiej.

Po raz kolejny zaprosiliśmy do nas Artura Rajkowskiego z tczewskiej Fundacji Pokolenia, który pomagał młodzieży Zespołu Szkół nr 1 i Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim doskonalić umiejętności oratorskie.

Elementem stałym warsztatów są próbne debaty, które pozwalają uczestnikom zmierzyć się ze swoimi słabościami i po raz pierwszy, jeszcze bez publiczności, wygłosić mowy.

Celem głównym warsztatów jest jednak przygotowanie uczestników do debaty, która odbędzie się w Żuławskim Parku Historycznym 30 kwietnia o godzinie 9.00. Zapraszamy na debatę wszystkich, którym tożsamość żuławska leży na sercu.

Warsztaty zorganizowano przy wsparciu Gminy Nowy Dwór Gdański.
Debata realizowana jest w ramach projektu Żuławy. Lubię to!

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?