20 lat Muzeum Żuławskiego

Muzeum Żuławskie powstało 1994 roku w zabytkowym budynku z 1902 roku dawnej mleczarni dzięki zaangażowaniu grupy pasjonatów Żuław z Klubu Nowodworskiego oraz wsparciu ówczesnych władz. Przez wiele lat prowadzone społecznie zyskało markę miejsca, które wyróżnia niepowtarzalny klimat i gdzie można poznać barwną historię Żuław. Co roku odwiedzane przez tysiące turystów z kraju i ze świata stało się wizytówką nie tylko Nowego Dworu Gdańskiego ale całego regionu. W 2011 roku dzięki środkom z Unii Europejskiej i Gminy Nowy Dwór Gdański budynek starej serowni odzyskał swój dany blask, a Muzeum Żuławskie stało się częścią Żuławskiego Parku Historycznego.  Z okazji 20-lecia Muzeum Żuławskiego serdecznie zapraszamy na uroczyste spotkanie, które odbędzie się 23 maja 2014 r. o godz. 18:00 w Sali Dwukolumnowej Żuławskiego Parku Historycznego w Nowym Dworze Gdańskim (ul. Kopernika 17). 20 lat Muzeum Żuławskiego – pomiędzy tradycją a nowoczesnością zaprezentują Barbara Chudzyńska – wieloletni społeczny kustosz oraz Marek Opitz – prezes Klubu Nowodworskiego.

 

Muzeum Żuławskie powstało 1994 roku w zabytkowym budynku z 1902 roku dawnej mleczarni dzięki zaangażowaniu grupy pasjonatów Żuław z Klubu Nowodworskiego oraz wsparciu ówczesnych władz. Przez wiele lat prowadzone społecznie zyskało markę miejsca, które wyróżnia niepowtarzalny klimat i gdzie można poznać barwną historię Żuław. Co roku odwiedzane przez tysiące turystów z kraju i ze świata stało się wizytówką nie tylko Nowego Dworu Gdańskiego ale całego regionu. W 2011 roku dzięki środkom z Unii Europejskiej i Gminy Nowy Dwór Gdański budynek starej serowni odzyskał swój dany blask, a Muzeum Żuławskie stało się częścią Żuławskiego Parku Historycznego. 

Z okazji 20-lecia Muzeum Żuławskiego serdecznie zapraszamy na uroczyste spotkanie, które odbędzie się 23 maja 2014 r. o godz. 18:00 w Sali Dwukolumnowej Żuławskiego Parku Historycznego w Nowym Dworze Gdańskim (ul. Kopernika 17). 20 lat Muzeum Żuławskiego – pomiędzy tradycją a nowoczesnością zaprezentują Barbara Chudzyńska – wieloletni społeczny kustosz oraz Marek Opitz – prezes Klubu Nowodworskiego.

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?