Podsumowanie akcji sprzątania rzeki Tugi

840 kg zebranych śmieci, w tym takie rarytasy jak basen ogrodowy, opony, czy części rowerowe i części maszyn rolniczych. 200 uczestników. Dwa dni społecznej akcji.

To krótkie podsumowanie kolejnej wiosennej akcji sprzątania Tugi i jej brzegów zorganizowanej przez Klub Nowodworski w dniach 21 i 22 kwietnia.

W akcji udział wzięły nowodworskie szkoły, instytucje, organizacje i firmy, to jest: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Zespół Szkół, Żuławski Park Historyczny, Wody Polskie, Gospoda Mały Holender oraz Straż Rybacka w Nowym Dworze Gdańskim i osoby prywatne z regionu.

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej pływając łodziami czuwali nad bezpieczeństwem uczestników oraz transportowali składowane na brzegach zapełnione worki do kontenera.

Kontener, transport oraz worki na śmieci zapewniło Przedsiębiorstwa Robót Sanitarno-Porządkowych sp.
z o. o., a utylizację zebranych odpadów – Zakład Utylizacji Odpadów Stałych Sp. z o.o. w Tczewie.

Warto tutaj zaznaczyć, że w roku 2022 wspólnymi siłami uzbierano 1020 kg śmieci z brzegów
i samej rzeki, natomiast w tym roku było to 840 kg. Biorąc pod uwagę to, że w tym roku liczba osób zaangażowanych w sprzątanie i ich wkład był podobny jak rok temu, wynik tegoroczny napawa optymizmem. Oznacza bowiem, że świadomość ekologiczna i poczucie dbałości o – w pierwszej kolejności – swój najbliższy region jest coraz większe. Organizatorów akcji cieszy to niezmiernie.

Dzięki wspólnym siłom nasza Tuga prezentuje się teraz naprawdę po królewsku!

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?