"Miasto moje a w nim… kronika nowodworska 1945 – 1989"

Pamiątkowe fotografie, archiwalne dokumenty, unikatowe ujęcia wydarzeń z Nowego Dworu Gd. i okolic będzie można zobaczyć podczas wystawy „Miasto moje a w nim… kronika nowodworska 1945 – 1989”. Obecnie rozpoczyna się zbiórka materiałów, które zostaną wykorzystane przy tworzeniu ekspozycji w Żuławskim Parku Historycznym. Tym samym mieszkańcy mogą stać się współautorami kolekcji obrazującej życie w mieście od lat powojennych aż po zmiany ustrojowe i koniec PRL.

Zakres tematyczny jest bardzo szeroki, potrzebne są m.in. dokumenty, pamiątki, rodzinne fotografie, zdjęcia obiektów, urzędów, szkół, archiwalia z kronik policji, straży pożarnej, kościołów, zakładów pracy, ośrodków kultury, a także szkół. Fotografie z balów, pochodów, świąt, studniówek, seansów kinowych, kolejek w sklepach, imprez sportowych- wszystkie te materiały będą cennym źródłem informacji. Dzięki nim każdy będzie mógł porównać i zobaczyć jak wiele się zmieniło w ciągu kilkudziesięciu lat np. w wyglądzie Nowego Dworu Gd.

Gdzie dostarczać materiały ?
Osoby, które chcą udostępnić swoje pamiątki z lat 1945- 89 (zdjęcia, albumy, dokumenty, gazetowe wycinki) mogą przynosić je do Żuławskiego Parku Historycznego(ul. Kopernika 17), lub do firmy Foto- Opitz gdzie materiały będą na miejscu kopiowane z bezpłatnym egzemplarzem.

Opowiedz swoje wspomnienia
Dodatkowo będzie można nagrać swoje opowieści o Nowym Dworze Gd. sprzed lat w studio przygotowanym w Muzeum Żuławskim. Istnieje też możliwość spotkań w domach osób zainteresowanych przekazaniem swoich relacji. Szczegółowe informacje pod numerem 55 247 57 33 e-mail: biuro@zph.org.pl

 

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?