Lekcje w Żuławskim Parku Historycznym

Blisko trzy tysiące osób w niespełna dwa miesiące od otwarcia odwiedziło Żuławski Park Historyczny w Nowym Dworze Gd. Taka ilość gości świadczy o sporym zainteresowaniu nie tylko częścią muzealną obiektu, gdzie prezentowane są eksponaty Muzeum Żuławskiego ale też cyklem imprez organizowanych w tym obiekcie. Do końca czerwca głównymi gośćmi będą uczniowie szkół z terenu powiatu nowodworskiego, którzy w czasie wizyty w Żuławskim Parku Historycznym poznają historię Nowego Dworu Gd. i okolic.

Blisko trzy tysiące osób w niespełna dwa miesiące od otwarcia odwiedziło Żuławski Park Historyczny w Nowym Dworze Gd. Taka ilość gości świadczy o sporym zainteresowaniu nie tylko częścią muzealną obiektu, gdzie prezentowane są eksponaty Muzeum Żuławskiego ale też cyklem imprez organizowanych w tym obiekcie.
Do końca czerwca głównymi gośćmi będą uczniowie szkół z terenu powiatu nowodworskiego, którzy w czasie wizyty w Żuławskim Parku Historycznym poznają historię Nowego Dworu Gd. i okolic.

Cykl terenowych, regionalnych lekcji trwa od miesiąca, oprócz zwiedzania połączonego z prezentacją eksponatów, oraz opowieścią o najciekawszych wydarzeniach z historii miasta i regionu istnieje możliwość przeprowadzenia lekcji na terenie muzeum. Nauczyciele, opiekunowie grup mają do dyspozycji ekran LCD oraz odtwarzacz DVD, kamera video, przydatne przy prowadzeniu lekcji muzealnej. Tematykę zajęć prowadzący opierają na informacjach, które poznali w czasie zwiedzania (historię Żułw,  losy menonitów, jak zmieniał się Nowy Dwór Gd.) Tematykę ustalają prowadzący zajęcia. W celu zarezerwowania terminu zwiedzania (bilet ulgowy kosztuje 2 zł, normalny 4 zł), oraz udostępnienia sali zainteresowani mogą kontaktować się pod numerem 55 247 5733 lub mailowo pisząc na adres biuro@klubnowodworski.pl.  

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?