Konferencja Czy grozi nam potop? Wpływ zmian klimatycznych na Żuławy Delty Wisły.

Czy to prawda, że Żuławom, jak i wielu innym regionom w Europie, w perspektywie najbliższych kilkudziesięciu lat grozi potop wskutek zmian klimatycznych, jakie zachodzą na świecie? Jakie ewentualnie kroki powinny zostać podjęte, aby temu zapobiec? Co mówią ci z ekspertów, którzy uważają, że to jednak bezpieczny region do życia? To tylko niektóre z pytań, na jakie postarają się odpowiedzieć prelegenci zaproszeni przez organizatorów konferencji Czy grozi nam potop? Wpływ zmian klimatycznych na Żuławy Delty Wisły. Odbędzie się ona 19 kwietnia w godzinach 11.00-14.00 w Żuławskim Parku Historycznym w Nowym Dworze Gdańskim. Organizatorzy – Klub Nowodworski i Stowarzyszenie Żuławy – serdecznie zapraszają zainteresowanych do wzięcia udziału.

Przedstawiamy program wydarzenia:

Sala Dwukolumnowa w Żuławskim Parku Historycznym

Rozpoczęcie konferencji o godz. 11.00

Powitanie przybyłych gości – Marek Opitz, Prezes Klubu Nowodworskiego i Jacek Michalski, Prezes Stowarzyszenia Żuławy.

Wprowadzenie – Anna Krakowska, Koordynator konferencji, Klub Nowodworski.

Wystąpienia:

11.20 – 11.45    prof. dr hab. Jacek Piskozub, Kierownik Zakładu Dynamiki MorzaInstytutu Oceanologii Polskiej Akademii NaukWpływ wzrostu poziomu morza na Żuławy.

11.45 – 12.10      Janusz Topiłko – Ekspert Wydziału Prognoz i Opracowań Hydrologicznych Instytutu Meteorologii i GospodarkiWodnejWpływ prognozowanych zmian klimatu na wzrost zagrożenia powodziowego od wód Zalewu Wiślanego.

12.10 – 12.35      Andrzej Winiarski, Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku Wody Polskie – Zabezpieczenie przed skutkami powodzi i suszy w kontekście działalności Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

12.35 – 12.55      Jerzy Boczoń, Prezes Regionalnego Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych – Zadania organizacji pozarządowych w walce ze zmianami klimatycznymi.

12.55 – 13.15      Jacek Michalski, Prezes Stowarzyszenia Żuławy, Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego – Potrzeby i obawy samorządów żuławskich.

13.15 – 14.00      Dyskusja moderowana, prowadzenie – Łukasz Kępski, Klub Nowodworski.

14.00     Bufet kawowy z poczęstunkiem

POBIERZ KOMUNIKAT PRASOWY

 

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?