I Nowodworska Gra Miejska – 15 sierpnia o 15.00

Uczestnikiem I Nowodworskiej Gry Miejskiej może być każdy, kto choć trochę zna i lubi Nowy Dwór Gdański, lub chce poznać to miasteczko i je polubić podczas wspólnej mądrej zabawy. W Grze Miejskiej biorą udział trzy drużyny (Czarna, Biała i Czerwona) wyłonione spośród wszystkich przybyłych uczestników. Zadaniem poszczególnych Drużyn będzie przejście pełnej trasy zaplanowanej na ulicach Nowego Dworu Gdańskiego, dotarcie do wszystkich Miejsc Gry Miejskiej, wykonanie zadań historyczno-regionalnych i zdobycie jak największej liczby punktów. Wyniki uzyskane na poszczególnych Miejscach zostaną wpisane na Kartę Drużyny przez osoby z obsługi Gry Miejskiej. Wynikiem Dryżyny będzie suma punktów uzyskanych w poszczególnych zadaniach. Zbiórka wszystkich uczestników Gry Miejskiej odbędzie się 15 sierpnia o godzinie 15.00 przed wejściem do Żuławskiego Parku Historycznego (ul. Kopernika 17).

Na miejscu zbiórki każda Drużyna otrzyma szczegółowe informacje nt. I Nowodworskiej Gry Miejskiej, wyłoni spośród swoich członków lidera, którego zadaniem będzie utrzymanie współpracy i dyscypliny drużyny oraz skrupulatne zapisywanie i podliczanie zdobytych punktów. Po krótkiej odprawie informacyjnej i technicznej, otrzymaniu przydziałów do poszczególnych drużyn, uczestnicy udadzą się do trzech wskazanych Miejsc Startowych.
Każda Drużyna w trakcie Gry Miejskiej zostanie wyposażona w: sztywną podkładkę (format A5), kilka luźnych kartek, notes i długopis. Konieczne jest zabranie ze sobą cyfrowego aparatu fotograficznego (albo telefonu komórkowego z wbudowanym aparatem) i telefonu komórkowego. Każdy uczestnik powinien mieć w widocznym miejscu umieszczoną przypinkę Gry Miejskiej.
Po wykonaniu wszystkich zadań każda z Drużyn udaje się do Żuławskiego Parku Historycznego, gdzie oddaje Kartę Drużyny z wynikami.
Podsumowanie I Nowodworskiej Gry Miejskiej odbędzie się na terenie Żuławskiego Parku Historycznego (ul. Kopernika 17) o godzinie 18.15. Tam też – po podliczeniu punktów z Karty Drużyny zostanie wyłoniona zwycięska Drużyna. Dla wszystkich uczestników przewidziane są pamiątkowe nagrody i gadżety.
Czas pokonania całej trasy nie będzie miał wpływu na końcowy wynik, jednak maksymalny czas Gry Miejskiej musi się zamknąć w 3 godzinach – do godziny 18.00! O godzinie 18.00 Drużyna ma obowiązek przerwać wykonywanie zadań i udać się do Żuławskiego Parku Historycznego.
Istnieje możliwość pojawienia się zadań sprawnościowych i innych, w których czas wykonania zadania będzie istotny.
W Grze Miejskiej wszystkie zespoły mają bezwzględny obowiązek przestrzegać zasad bezpieczeństwa, zwłaszcza przepisów ruchu drogowego.
Gra Miejska odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne. Prosimy zatem uczestników o odpowiedni ubiór sportowy (wygodne buty!!!) oraz zabranie ze sobą akcesoriów chroniących przed deszczem (kurtki przeciwdeszczowe, parasole), ewentualnie nadmiernym słońcem (okulary przeciwsłoneczne).
Jako uczestnicy Gry Miejskiej mile widziane są grupy przyjaciół, znajomych, grupy rodzinne, reprezentacje stowarzyszeń i inne!
Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!
 

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?