Zaproszenie na film – Ein weites Feld – Rozległe pole

Projekcja w sali dwukolumnowej Żuławskiego Parku Historycznego 22 listopada o godzinie 18.30. Film z polskimi napisami. Trwa 67 minut. Po projekcji dyskusja prowadzona przez Andrzeja Kasperka. Wstęp wolny.  Niemka, autorka filmu  Gerburg Rohde-Dahl, wspomina swoje dzieciństwo w czasach II wojny światowej jako najpiękniejsze lata życia całej rodziny… w Gdyni blisko morza otrzymali po Polakach mieszkanie, ojciec dobrą pracę, mieli dom letni w Juracie… wystarczyło tylko popierać narodowy socjalizm i być aktywnym członkiem NSDAP. Informacje o obozie koncentracyjnym w pobliskim Stutthofie nie zakłócały szczęśliwego życia. Autorka filmu przez swoje dorosłe życie próbuje rozliczyć się z przeszłością stawiając szczere i pozostające otwartymi pytania nad niemiecką tożsamością i własną postawą do nazizmu.

Projekcja w sali dwukolumnowej Żuławskiego Parku Historycznego 22 listopada o godzinie 18.30. Film z polskimi napisami. Trwa 67 minut. Po projekcji dyskusja prowadzona  przez Andrzeja Kasperka. Wstęp wolny.
Niemka, autorka filmu  Gerburg Rohde-Dahl, wspomina swoje dzieciństwo w czasach II wojny światowej jako najpiękniejsze lata życia całej rodziny… w Gdyni blisko morza otrzymali po Polakach mieszkanie, ojciec dobrą pracę, mieli dom letni w Juracie… wystarczyło tylko popierać narodowy socjalizm i być aktywnym członkiem NSDAP. Informacje o obozie koncentracyjnym w pobliskim Stutthofie nie zakłócały szczęśliwego życia. Autorka filmu przez swoje dorosłe życie próbuje rozliczyć się z przeszłością stawiając szczere i pozostające otwartymi pytania nad niemiecką tożsamością i własną postawą do nazizmu. W filmie zobaczymy spontaniczne, często kontrowersyjne, wypowiedzi Niemców odwiedzających pomnik Holokaustu w Berlinie, relacje starszej siostry i osobiste komentarze autorki.
Przedstawione relacje, poglądy poruszają i na nowo otwierają rozległe pole do przemyśleń nad momentem tworzenia się totalitaryzmu i uwikłania jednostek w zbiorowe szaleństwo popierania zła…

""""

""

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?