Stawiamy na kreatywność!

W minionym tygodniu gościliśmy w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim z warsztatami ceramicznymi. Przez dwa dni – 4 i 5 października – młodzież gimnazjalna i licealna podejmowała twórcze wyzwanie. Uczniowie pod opieką mgr Lidii Wiśniewskiej i księdza Piotra Kołodzieja przygotowali inscenizację legendy żuławskiej zatytułowanej „Diabelski taniec”. Dawna historia, ubrana we współczesne stroje, poruszyła wyobraźnię uczestników warsztatów na tyle, by powstała przedziwna, intrygująca, zaskakująca galeria diabłów, diablic, czartów i biesów żuławskich. Zajęcia prowadziła instruktorka Magdalena Bukowska, która na stałe związana jest z Żuławskim Parkiem Historycznym. Od 2 lat zajmuje się ceramiką zawodowo, organizując we współpracy z Klubem Nowodworskim i Żuławskim Ośrodkiem Kultury, pikniki ceramiczne. Prowadzi również zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, których celem jest rozwijanie kreatywności i przybliżanie sztuki mieszkańcom naszego miasteczka.  Inicjatorem zajęć była mgr Marzena Bernacka–Basek. galeria>>

""Stawiamy na kreatywność!
W minionym tygodniu gościliśmy w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim z warsztatami ceramicznymi. Przez dwa dni – 4 i 5 października – młodzież gimnazjalna i licealna podejmowała twórcze wyzwanie. Uczniowie pod opieką mgr Lidii Wiśniewskiej i księdza Piotra Kołodzieja przygotowali inscenizację legendy żuławskiej zatytułowanej „Diabelski taniec”. Dawna historia, ubrana we współczesne stroje, poruszyła wyobraźnię uczestników warsztatów na tyle, by powstała przedziwna, intrygująca, zaskakująca galeria diabłów, diablic, czartów i biesów żuławskich. Zajęcia prowadziła instruktorka Magdalena Bukowska, która na stałe związana jest z Żuławskim Parkiem Historycznym. Od 2 lat zajmuje się ceramiką zawodowo, organizując we współpracy z Klubem Nowodworskim i Żuławskim Ośrodkiem Kultury, pikniki ceramiczne. Prowadzi również zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, których celem jest rozwijanie kreatywności i przybliżanie sztuki mieszkańcom naszego miasteczka.  Inicjatorem zajęć była mgr Marzena Bernacka–Basek. 
Nasze zajęcia to sposób, by wspierać i wzmacniać poprzez tworzenie. Proces twórczy jest efektywną formą edukacji. Lektura, czytanka, którą uczniowie omawiają na lekcjach zostanie lepiej zapamiętana i zrozumiana, gdy stanie się punktem wyjścia, inspiracją do tworzenia. Dlatego mottem naszych działań są słowa Konfucjusza: Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
Zakładamy również, że kreatywność nie zna granic. Rozbudzana u młodego człowieka zaowocuje twórczością własną, otwartością na nowe pomysły, poszukiwaniem nowych, nieprzetartych dotąd ścieżek w różnych dziedzinach.
Chcielibyśmy zaprosić do współpracy inne placówki edukacyjne. Nauczycielu, jeśli chcesz zaproponować swoim uczniom niekonwencjonalne, twórcze zajęcia, które staną się uzupełnieniem lekcji literatury, sztuki czy kultury, zadzwoń do nas. Zajęcia dla jednej grupy (8-10 osób) trwają 2 godziny, koszt od osoby 15 zł.

galeria>>
Kontakt:   Paulina Strzałkowska tel. 55 2475733
 

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?