Wieczne kolejki do lekarzy są zmorą większości z nas. Kiedy jednak uda nam się już dostać do upragnionego specjalisty, czeka nas przeważnie kolejna niemiła niespodzianka, a mianowicie wizyta w aptece. Czy nasi przodkowie również borykali się z podobnymi problemami?
Na to pytanie, a także wiele innych postara się odpowiedzieć Radosław Kubus, doktorant z Uniwersytetu Gdańskiego, w kolejnym wykładzie w ramach Żuławskiej Kafejki Historycznej. W swoim wystąpieniu młody badacz dziejów historii medycyny postara się nam opisać, jak wyglądał świat lekarzy i pacjentów we wczesno nowożytnym Gdańsku. Nie zabraknie również wątków związanych z żuławskimi cyrulikami, chirurgami i balwierzami. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do Żuławskiego Parku Historycznego 23 kwietnia 2017 r. o godz. 16:00.
Radosław Kubus – magister historii, doktorant w Instytucie Historii Uniwersytetu Gdańskiego. W swoich badaniach przede wszystkich koncentruje się na historii medycyny w epoce nowożytnej i dziejach budowli sakralnych na Żuławach. W roku 2014 otrzymał wyróżnienie za pracę „Materia medica vegetabilis oraz materia medica animalis w podręczniku Jana Józefa Celińskiego pt. Farmacya, czyli nauka doskonałego przygotowania lekarstw z trzech królestw natury wybranych… z 1811 roku. Studium z literatury farmaceutycznej Księstwa Warszawskiego" napisaną pod kierunkiem prof. Edmunda Kizika. Uczestnik licznych konferencji naukowych.