Koniec Tiegenhofu – Żuławska Kafejka Historyczna

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Żuławskiego Parku Historycznego na kolejny wykład w ramach Żuławskiej Kafejki Historycznej. Naszym gościem będzie dr Marcin Owsiński z Muzeum Stutthof w Sztutowie, który opowie o wydarzeniach, jakie miały miejsce w Nowym Dworze Gdańskim i na Żuławach w marcu 1945 r. Wykład „Koniec Tiegenhofu. Relacja z walk o miasto w marcu 1945 roku” będzie niewątpliwie gratką dla miłośników historii najnowszej i wojskowej, którzy pragną dowiedzieć się więcej na temat tego, jak wyglądała stolica Żuław w momencie wkroczenia do niej Sowietów. Zapraszamy 26 lutego 2017 r. o godzinie 16:00. do Żuławskiego Parku Historycznego przy ul. Kopernika 17 w Nowym Dworze Gdańskim.    

""Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Żuławskiego Parku Historycznego na kolejny wykład w ramach Żuławskiej Kafejki Historycznej. Naszym gościem będzie dr Marcin Owsiński z Muzeum Stutthof w Sztutowie, który opowie o wydarzeniach jakie miały miejsce w Nowym Dworze Gdańskim i na Żuławach w marcu 1945 r. Wykład „Koniec Tiegenhofu. Relacja z walk o miasto w marcu 1945 roku” będzie niewątpliwie gratką dla miłośników historii najnowszej i wojskowej, którzy pragną dowiedzieć się więcej na temat tego jak wyglądała stolica Żuław w momencie wkroczenia do niej Sowietów. Zapraszamy 26 lutego 2017 r. o godzinie 16:00. w Nowym Dworze Gdańskim w Żuławskim Parku Historycznym przy ul. Kopernika 17.

Dr Marcin Owsiński – historyk, muzealnik, kierownik Działu Oświatowego Muzeum Stutthof w Sztutowie. Autor i redaktor publikacji edukacyjnych, naukowych i popularnonaukowych dotyczących historii najnowszej oraz dziejów Żuław, Stutthofu i Sztutowa. Do najważniejszych z nich należą: Polscy więźniowie polityczni w obozie Stutthof 1939-1945, Toruń 2001; Pamiętamy, pamiętam… Pomorze Gdańskie i obóz Stutthof. Materiały edukacyjne (red), Warszawa-Sztutowo 2012; Obóz-Muzeum. Trauma we współczesnym wystawiennictwie (red), Kraków 2013. Historia gminy Stutthof do maja 1945 roku, Sztutowo 2014; Naznaczeni. Stutthof-Obozy-Sztutowo w latach 1945-1962. Dzieje gminy, muzeum i miejsca pamięci, Sztutowo 2015; Znaki (nie)pamięci. Teoria i praktyka upamiętnienia w Polsce (red.), Kraków 2016.

 

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?