Historyczne odmiany drzew owocowych do przeglądu – terminy inwentaryzacji i szkoleń

Klub Nowodworski i Salwinia Ekoklub zapraszają do programu edukacyjnego pt. Tradycyjne sady i drzewa owocowe, jako cenny rezerwuar przyrodniczy, historyczny i kulturowy Żuław Delty Wisły. Prosimy o zgłaszanie położenia historycznych odmian drzew i zapraszamy na Inwentaryzacje oraz kurs. Razem z ekspertem z Ogrodu Botanicznego Polskiej Akademii Nauk w Powsinie – Panem Ryszardem Rawskim, będziemy odkrywać i poznawać stare przedwojenne drzewa owocowe Żuław. Do udziału zapraszamy w szczególności: właścicieli starych sadów i pojedynczych drzew owocowych, działkowców, sadowników, sołtysów, nauczycieli, młodzież. Program szkolenia>> terminy>> karta zgłoszenia sadu do inwentaryzacji>>  

""Klub Nowodworski i Salwinia Ekoklub zapraszają do programu edukacyjnego pt. Tradycyjne sady i drzewa owocowe, jako cenny rezerwuar przyrodniczy, historyczny i kulturowy Żuław Delty Wisły. Prosimy o zgłaszanie położenia historycznych odmian drzew i zapraszamy na Inwentaryzacje oraz kurs. Razem z ekspertem z Ogrodu Botanicznego Polskiej Akademii Nauk w Powsinie – Panem Ryszardem Rawskim, będziemy odkrywać i poznawać stare przedwojenne drzewa owocowe Żuław. Do udziału zapraszamy w szczególności: właścicieli starych sadów i pojedynczych drzew owocowych, działkowców, sadowników, sołtysów, nauczycieli, młodzież.
Inwentaryzacje z pomologiem: 31 lipiec – 2 sierpień oraz 25, 26, 27 wrzesień
Kurs trzyetapowy dla grupy 15 osób lokalnych liderów- miłośnicy i pasjonaci historycznych odmian drzew owocowych odbywający się w następujących dniach: 29-31 sierpień, 26 wrzesień, 16- 17 październik. Publiczne tłoczenie soków z historycznnych odmian jabłoni 3  październik od 12.00-16.00.

Zapraszamy też do uczestnictwa w kolejnych działaniach i wydarzeniach:

– Nasadzenia starych odmian w miejscach publicznych – październik 2015r.

– Seminarium podsumowujące projekt – marzec 2016r.

– Publikacja – Sady historyczne na Żuławach Delty Wisły – marzec 2016r.

Zgłoszenia:
Dominik Sudoł
 692 342 510
sudomik@gmail.com
Marek Opitz
 503005625
 biuro@klubnowodworski.pl

Program szkolenia>>  Karta zgłoszenia sadu do inwentaryzacji>>

Projekt dofinansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz środków własnych Stowarzyszenia Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego – Klub Nowodworski.
Realizator projektu: Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego – Klub Nowodworski.  
Współpraca: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański, Gmina Nowy Dwór Gdański, Gmina Cedry Wielkie, Gmina Elbląg, Lokalna Grupa Działania Spichlerz Żuławski, Salwinia Ekoklub, Żuławski Park Historyczny.

""
 

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?