• slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide

Konkurs plastyczny "Dla Niepodległej". Czekamy na Wasze prace!

Dzień 11 Listopada to ważny dzień dla wszystkich Polaków. Oprócz tradycyjnych obchodów Święta Odzyskania Niepodległości, w tym roku postanowiliśmy zaprosić dzieci i młodzież z terenu gminy Nowy Dwór Gdański do wzięcia udziału w konkursie plastycznym.

Celem konkursu jest propagowanie postaw patriotycznych, rozwijanie pasji plastycznych i historycznych wśród młodych mieszkańców gminy Nowy Dwór Gdański oraz kształtowanie poczucia świadomości narodowej i wyobraźni plastycznej. Zależy nam również na popularyzacji i upowszechnianiu wiedzy o historii Polski i walki o niepodległość, odzyskaniu przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918 roku, najważniejszych postaciach związanych z tym wydarzeniem oraz znaczeniu tego wydarzenia dla współczesnej historii Polski.

Konkurs przeprowadzony zostanie w trzech kategoriach wiekowych (uczniowie szkół podstawowych klasy 1-3; uczniowie szkół podstawowych klasy 4-6; uczniowie szkół podstawowych klasy 7-8). Praca konkursowa może być wykonana w dowolnej technice malarskiej, rysunkowej lub graficznej na papierze.

Na prace konkursowe czekamy do 4 listopada (piątek) 2022r. Należy je dostarczyć, z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym do siedziby Żuławskiego Parku Historycznego (ul. Kopernika 17, 82-100 Nowy Dwór Gdański).

Uroczysta gala w trakcie, której nagrodzimy zwycięzców naszego konkursu odbędzie się 11 listopada w Żuławskim Park Historycznym i będzie jednym z punktów nowodworskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Pełny regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy jest dostępny > TUTAJ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Pomorska Karta Turysty

 

 

zobacz 

 

Polub nas na Facebooku

i otrzymuj powiadomienia
o aktualnych wydarzeniach

 zobacz

 

Gra Muzealna

zwiedzaj aktywnie Muzeum Żuławskie

 zobacz

 

 

Sklepik regionalny

Pamiątki i wydawnictwa 

 zobacz

 

Galeria

zobacz

Newsletter

Mapka

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego