• slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide

Pokaz filmu "Obrońcy Poczty"

"To uniwersalna historia, z którą utożsami się zarówno mieszkaniec województwa łódzkiego, całej Polski jak i reszty świata, młody i starszy widz. To historia o walce o wolność, o miłości i o trudnych wyborach. To historia o tym, że wojna to piekło, zabiera to, co kochasz najbardziej - rodzinę, przyjaciół, spokój i uśmiech". Tak o filmie "Obrońcy Poczty" mówi jego reżyser Damian Wenta.

11 października 2022 r., o godz. 10:00 zapraszamy do Żuławskiego Parku Historycznego na jedyny na terenie powiatu nowodworskiego pokaz tego niezwykle ważnego filmu. Przybliża on historię wydarzeń z 1 września 1939 r. i heroicznej obrony Poczty Polskiej w Gdańsku przez grupę kilkudziesięciu pocztowców.

***

Twórcy:

Damian Wenta (scenarzysta, reżyser, producent) Gdańszczanin, absolwent Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa oraz Łódzkiej Szkoły Filmowej na Wydziale Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Producent, reżyser i scenarzysta nagradzanego na festiwalach filmu wojennego ''DZIK''. Reżyser filmu ''Obrońcy Poczty''. Dyrektor artystyczny Fundacji Generator Kultury. Członek Sekcji Młodych Producentów w Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych. Laureat stypendium dla artystów Miasta Gdańska 2018 oraz stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2020.

Łukasz Chojecki (producent) Absolwent Akademii Filmowej i Telewizyjnej w Warszawie na Wydziale Reżyserii, absolwent Wydziału Organizacji Produkcji Filmowej w Łódzkiej Szkole Filmowej. Reżyser filmowy i teatralny. Prezes Fundacji Generator Kultury. Jego krótkometrażowe filmy "Senność" i "Bezsenność" były wielokrotnie emitowane na kanale KINO POLSKA.

***

Wydarzenie dofinasowane dofinansowane jest z środków Województwa Pomorskiego. Partnerem przedsięwzięcia jest Muzeum Gdańska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Pomorska Karta Turysty

 

 

zobacz 

 

Polub nas na Facebooku

i otrzymuj powiadomienia
o aktualnych wydarzeniach

 zobacz

 

Gra Muzealna

zwiedzaj aktywnie Muzeum Żuławskie

 zobacz

 

 

Sklepik regionalny

Pamiątki i wydawnictwa 

 zobacz

 

Galeria

zobacz

Newsletter

Mapka

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego