• slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide

Otwarte warsztaty kulinarne. "Poznajmy się od kuchni"

Warsztaty kulinarne "Poznajmy się od kuchni" to inicjatywa grupy nieformalnej "Żuławianki", która powstała na początku tego roku przy współpracy Klubu Nowodworskiego. Pomysł wspólnych, integrujących lokalną społeczność z uchodźcami z Ukrainy zajęć, narodził się w trakcie organizacji pomocy w pierwszych tygodniach wojny u naszych wschodnich sąsiadów.

Prowadząc darmowe zajęcia z języka polskiego skierowane do szukających u nas pomocy i ratunku uchodźców z Ukrainy, szukaliśmy sposobu na ich lepszą aklimatyzację w nowej rzeczywistości i integrację z lokalnym społeczeństwem. Tak narodził się pomysł otwartych warsztatów kulinarnych.

Nasze zajęcia to wyjątkowa sposobność do zintegrowania mieszkańców regionu i gości z Ukrainy poprzez wspólne gotowanie i wzajemne poznanie swoich kultur i tradycyjnych potraw.

Na pierwszych zajęciach, które odbędą się w sobotę 16 lipca 2022 r. przygotujemy ukraiński borszcz i polski żurek. Do tego drożdżówki i karpatkę. Początek o godz. 12.00.

Wstęp na warsztaty kulinarne jest otwarty.

Warsztaty realizowane są przez grupę nieformalną "Żuławianki" w ramach projektu "Poznajmy się od kuchni" przy wsparciu Funduszu Akumulator Społeczny i Fundacji Strefa Mocy.

Aktualności

Pomorska Karta Turysty

 

 

zobacz 

 

Polub nas na Facebooku

i otrzymuj powiadomienia
o aktualnych wydarzeniach

 zobacz

 

Gra Muzealna

zwiedzaj aktywnie Muzeum Żuławskie

 zobacz

 

 

Sklepik regionalny

Pamiątki i wydawnictwa 

 zobacz

 

Galeria

zobacz

Newsletter

Mapka

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego