• slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide

Narodowe Święto Niepodległości

Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowaliśmy otwarte spotkanie dla naszych mieszkańców. Zaczynamy o godz. 11:30.

Obchody rozpocznie otwarcie wystawy „Odwaga i roztropność polskiego żołnierza”. Wystawa opowiada o wyjątkowej roli ochotników w odzyskaniu Niepodległości i ustaleniu granic odrodzonej Polski po 123 latach zaborów patrząc przez pryzmat dwu najważniejszych cech żołnierza: odwagi i roztropności. Do przygotowania wystawy wykorzystano bogaty materiał ikonograficzny, biogramy bohaterów i opisy wydarzeń z czasów odzyskiwania niepodległości. Całość łączy nowoczesna forma graficzna ekspozycji. Dodatkowo wprowadzenie do wystawy przedstawi Pani Małgorzata Daniluk z Muzeum Stutthof w Sztutowie.

W programie również projekcja filmu „Odważni i roztropni” oraz występ „Polska pieśń patriotyczna na przestrzeni wieków” przygotowany przez Żuławski Ośrodek Kultury i Krainę Otwartej Sztuki "KOS".

Na naszych gości czekać będzie ponadto typowe przysmaki na 11 listopada - rogale świętomarcińskie oraz zupa z brukwi na gęsinie.

Zapraszamy do wspólnego świętowania!

Dodajmy, o godz. 10:00 rozpocznie się coroczna Msza Święta w intencji ojczyzny i miasta Nowy Dwór Gdański w Kościele Przemienienia Pańskiego. Następnie, w wspólnym przemarszu ruszymy pod pomnik w hołdzie poległym i pomordowanym za wolną i niepodległą ojczyznę (skwer między ulicami Wejhera i Sikorskiego), gdzie odśpiewamy hymn i złożymy kwiaty pod pomnikiem.

Aktualności

Pomorska Karta Turysty

 

 

zobacz 

 

Polub nas na Facebooku

i otrzymuj powiadomienia
o aktualnych wydarzeniach

 zobacz

 

Gra Muzealna

zwiedzaj aktywnie Muzeum Żuławskie

 zobacz

 

 

Sklepik regionalny

Pamiątki i wydawnictwa 

 zobacz

 

Galeria

zobacz

Newsletter

Mapka

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego