• slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide

DecoŻuławy - Wakacje w Żuławskim Parku Historycznym

Zapraszamy dzieci i młodzież z Gmina Nowy Dwór Gdański na zajęcia regionalne w Żuławskim Parku Historycznym. Już 19 sierpnia rusza tygodniowy projekt „DecoŻuławy”!

Podczas 5 dni warsztatowych będzie można pogłębić wiedzę na temat Żuław, w szczególności kultury materialnej naszego regionu. Wspólnie będziemy szukać elementów krajobrazu, które posłużą nam do stworzenia żuławskich decorów. A nimi ozdobimy różne przedmioty. Ponadto będziemy pleść makramy, malować proporczyki i makatki oraz szyć piórnik, poduszkę i żuławskiego potworka. Następnie, przygotujemy wystawę naszych prac. Uczestnicy zajęć spróbują również swoich sił w muzealnym escape roomie.

Projekt zakończymy wspólnym rodzinnym happeningiem. W sobotę, 24 sierpnia razem z młodymi uczestnikami naszego projektu i ich rodzinami wykonamy chusty inspirowane żuławskim haftem.

Zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem telefonu  55 2475733 lub 518263676.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku 10-14 lat z terenu Gminy Nowy Dwór Gdański. Ilość miejsc jest ograniczona. Koszt udziału w projekcie „DecoŻuławy” to 100 złotych od osoby.

Aktualności

Pomorska Karta Turysty

 

 

zobacz 

 

Polub nas na Facebooku

i otrzymuj powiadomienia
o aktualnych wydarzeniach

 zobacz

 

Gra Muzealna

zwiedzaj aktywnie Muzeum Żuławskie

 zobacz

 

 

Sklepik regionalny

Pamiątki i wydawnictwa 

 zobacz

 

Galeria

zobacz

Newsletter

Mapka

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego