• slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide

Nagroda Burmistrza za Dzień Osadnika

W dniu 30 czerwca 2019 roku oficjalnie została wręczona przez Burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego Jacka Michalskiego nagroda dla Klubu Nowodworskiego za powołanie do istnienia i coroczną organizację Dnia Osadnika. 

Podczas uroczystej gali w sali Żuławskiego Ośrodka Kultury, Burmistrz Jacek Michalski, opowiedział o wyjątkowości naszego święta i jego znaczącej roli w kształtowaniu tożsamości żuławskiej. Do odbierających z jego rąk podziękowań i statuetki pomysłodawczyń i organizatorek święta, Marzeny Bernackiej-Basek i Marioli Mika, zwrócił się ze słowami: "Mam wielką przyjemność i satysfakcję przyznać Szanownym Państwu Nagrodę Burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego i zaliczyć do grona szczególnie zasłużonych dla Gminy Nowy Dwór Gdański. Proszę o przyjęcie słów uznania oraz serdecznych podziękowań za zainicjowanie w naszej gminie corocznych obchodów Dnia Osadnika, dzięki którym kultywowana jest pamięć o pierwszych Osadnikach na Żuławach wśród mieszkańców Żuław i Pomorza. Dziękuję za promowanie pozytywnego wizerunku Żuław."

Przekazujemy podziękowania dla wszystkich, którzy wierzą w nasz pomysł i corocznie tak wspaniale się w niego angażują. Zapraszamy na kolejną edycję święta już 28 września 2019 roku. Świętujmy razem!

 

Aktualności

Pomorska Karta Turysty

 

 

zobacz 

 

Polub nas na Facebooku

i otrzymuj powiadomienia
o aktualnych wydarzeniach

 zobacz

 

Gra Muzealna

zwiedzaj aktywnie Muzeum Żuławskie

 zobacz

 

 

Sklepik regionalny

Pamiątki i wydawnictwa 

 zobacz

 

Galeria

zobacz

Newsletter

Mapka

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego