• slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide

Żuławy od kuchni - Europejska Noc Muzeów w Nowym Dworze Gdańskim

 

W roku 2018 podczas Europejskiej Nocy Muzeów postanowiliśmy skupić się na potrawach charakterystycznych dla naszego regionu. Dlatego też zabierzemy mieszkańców na niezwykle interesujący spacer kulinarny i historyczny po Muzeum i ulicami Nowego Dworu Gdańskiego.

Już od godziny 18:00 będzie można tego wieczoru bezpłatnie zwiedzić ekspozycje Muzeum Żuławskiego. W murach muzeum podczas oglądania ekspozycji będzie można poznać historię potraw charakterystycznych i sławiących Żuławy. Od godziny 20:00 rozpoczną się pokazy i prezentacje kulinarne przed budynkiem Żuławskiego Parku Historycznego. Co godzinę będzie można uczestniczyć w podróży kulinarnej po smakach Żuław. Dowiedzą się Państwo jak warzono ser, jaki smak miały potrawy mennonickie i jak warzono piwo w Naszych miejskich browarach.

Aby wziąć udział w spacerze kulinarnym wystarczy przybyć do Żuławskiego Parku Historycznego ok. godziny 23:00 i poczekać przed wejściem głównym Muzeum Żuławskiego przy ulicy Kopernika 17 i dać się porwać naszym przewodnikom w fascynującą podróż w przeszłość kulinarną Tiegenhofu. 

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych i odsyłamy do szczegółowego programu Europejskiej Nocy Muzeów 2018.

 

 

 

Aktualności

Pomorska Karta Turysty

 

 

zobacz 

 

Polub nas na Facebooku

i otrzymuj powiadomienia
o aktualnych wydarzeniach

 zobacz

 

Gra Muzealna

zwiedzaj aktywnie Muzeum Żuławskie

 zobacz

 

 

Sklepik regionalny

Pamiątki i wydawnictwa 

 zobacz

 

Galeria

zobacz

Newsletter

Mapka

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego