• slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide

Europejska Noc Muzeów 2017 - Symbole Miasta

Co roku stajemy przed wielkim wyzwaniem: znalezienia ciekawego, nietuzinkowego tematu wydarzeń i atrakcji w ramach Europejskiej Nocy Muzeów. W roku 2017 postanowiliśmy skupić się na elementach charakterystycznych dla naszego miasteczka w warstwie architektonicznej i kulturowej. Dlatego też zabierzemy mieszkańców na, naszym zdaniem, niezwykle interesujący spacer ulicami Nowego Dworu Gdańskiego.

Aby wziąć udział wystarczy zgłosić się do Żuławskiego Parku Historycznego i odebrać specjalną wejściówkę, a potem 20 maja ok. godziny 20.45 czekać z nią przed wejściem głównym Muzeum Żuławskiego przy ulicy Kopernika 17 i dać się porwać naszym przewodnikom w fascynującą podróż w przeszłość Tiegenhofu. Spacerowi towarzyszyć będzie specjalnie przygotowana na tę noc wystawa zatytułowana „Symbole Miasta”, poświęcona małemu, przedwojennemu, urokliwemu miasteczku, położonemu w samym centrum Żuław.

Już od godziny 18.00 będzie można tego wieczoru bezpłatnie zwiedzić ekspozycje Muzeum Żuławskiego, a od godziny 19.00 rozpoczną się wykłady historyczne na sali konferencyjnej.  

Jak co roku w obchody Europejskiej Nocy Muzeów włącza się ze swą niezmiennie arcyciekawą propozycją nocnego zwiedzania Żuławski Ośrodek Kultury. Zwiedzanie ŻOK-u po zmroku odbywać się będzie trzy razy: o godzinie 20.00, 21.00 i 22.00. Wejściówki do odebrania w sekretariacie ŻOK.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie spektakl, oparty na dźwięku i świetle, ilustrujący historię życia jednego z ważnych mieszkańców i przedsiębiorców przedwojennego Tiegenhofu – Leonharda Kriega. Nie bez powodu wybraliśmy właśnie tę postać, wszak w jego dawnej mleczarni ma obecnie swoją siedzibę Muzeum Żuławskie. Miłość, podróż, wielkie pieniądze, wojna, przewrotność losu i śmiech diabelski w tle -  to wszystko u nas o godzinie 23.30 przed głównym wejściem do Żuławskiego Parku Historycznego.

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych i odsyłamy do szczegółowego programu Europejskiej Nocy Muzeów 2017.

Program Nocy Muzeów Symbole Miasta>>

Aktualności

Pomorska Karta Turysty

 

 

zobacz 

 

Polub nas na Facebooku

i otrzymuj powiadomienia
o aktualnych wydarzeniach

 zobacz

 

Gra Muzealna

zwiedzaj aktywnie Muzeum Żuławskie

 zobacz

 

 

Sklepik regionalny

Pamiątki i wydawnictwa 

 zobacz

 

Galeria

zobacz

Newsletter

Mapka

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego