• slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide

Rusza Żuławska Kafejka Historyczna

11 września 2016 r. o godz. 14:00 zapraszamy do Żuławskiego Parku Historycznego na pierwsze spotkanie w ramach Żuławskiej Kafejki Historycznej. Rozpoczynamy prawdziwą perełką dla miłośników historii Nowego Dworu Gdańskiego.
Łukasz Kępski opowie nam o zapomnianym sercu stolicy Żuław. W wykładzie „HIstoria pewnego boiska, czyli o zapomnianym sercu miasta Nowy Dwór Gdański” przedstawi losy dwóch nieistniejących już w przestrzeni miejskiej budowli: nowodworskiego zamku oraz kościoła ewangelickiego. Po raz pierwszy odkryte zostaną nieznane dotąd dokumenty mówiące o tym jak wyglądała budowla wzniesiona w XVI wieku przez Loitzów.  Wykład odbędzie się w ramach ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa na Żuławach.
Żuławska Kafejka Historyczna - to nowa inicjatywa Klubu Nowodworskiego mająca za zadanie popularyzację wiedzy na temat przeszłości i kultury Żuław wśród mieszkańców regionu. Raz w miesiącu będziemy się spotykać z wykładowcami, którzy na co dzień zajmują się problematyką żuławską. Wśród zaproszonych przez nas gości pojawi się wiele już znajomych twarzy, ale również przygotowaliśmy wiele niespodzianek, o których będziemy na bierząco informować na stronach internetowych Żuławskiego Parku Historycznego oraz Klubu Nowodworskiego.
.

Aktualności

Pomorska Karta Turysty

 

 

zobacz 

 

Polub nas na Facebooku

i otrzymuj powiadomienia
o aktualnych wydarzeniach

 zobacz

 

Gra Muzealna

zwiedzaj aktywnie Muzeum Żuławskie

 zobacz

 

 

Sklepik regionalny

Pamiątki i wydawnictwa 

 zobacz

 

Galeria

zobacz

Newsletter

Mapka

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego