• slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide

MultiRegion, czyli jak nauczać o Żuławach

Poradnik „MultiRegion, czyli jak nauczać o Żuławach” został stworzony przez żuławskich nauczycieli w ramach projektu Klubu Nowodworskiego „Żuławy. Lubię to!”. Zawiera propozycje zajęć, które można realizować na różnych poziomach nauczania.

 Wszystkie oczywiście dotyczą dziedzictwa kulturowego Żuław. Zarówno materialnego, jak i duchowego. Nauczyciele znajdą w nim scenariusze lekcji i warsztatów, które wpisują się w realizację podstawy programowej różnych przedmiotów w przedszkolu, szkole podstawowej, gimnazjum i szkole ponadpodstawowej.

Sięgamy po najnowsze trendy w edukacji, proponujemy stosowanie oceniania kształtującego (np. podawanie celu lekcji oraz NaCoBeZu, stosowanie refleksji i autorefleksji), wprowadzamy aktywizujące metody pracy (projekt, WebQuest, debata oksfordzka, film, komiks, lapbook, kody QR, gamifikacja). Proponujemy również stosowanie w procesie edukacyjnym nowych technologii. Programy i aplikacje komputerowe mogą być świetnym uzupełnianiem tradycyjnych metod pracy nauczyciela.

Fragment naszego poradnika wysłaliśmy na konkurs, ogłoszony przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. Otrzymaliśmy nagrodę, jest to dla nas wspaniałe wyróżnienie i satysfakcja, tym bardziej, że temat Żuław ma szansę pojawić się w szkołach całej Polski wraz z innymi materiałami o dziedzictwie kulturowym promowanymi przez NID.

W ramach projektu „Żuławy. Lubię to!” przygotowaliśmy dla nauczycieli „MultiRegion” na pendrive'ach, które rozeszły się bardzo szybko. Cieszy nas to zainteresowanie, dlatego każdy nauczyciel, który nie dotarł jeszcze do naszych materiałów, może napisać na adres biuro@klubnowodworski.pl i wyrazić chęć otrzymania płyty z „MultiRegionem”. Nie mamy również nic przeciwko kopiowaniu i dystrybuowaniu naszych materiałów z zachowaniem praw autorskich.
 

Aktualności

Pomorska Karta Turysty

 

 

zobacz 

 

Polub nas na Facebooku

i otrzymuj powiadomienia
o aktualnych wydarzeniach

 zobacz

 

Gra Muzealna

zwiedzaj aktywnie Muzeum Żuławskie

 zobacz

 

 

Sklepik regionalny

Pamiątki i wydawnictwa 

 zobacz

 

Galeria

zobacz

Newsletter

Mapka

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego