• slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide

Spotkanie przedświąteczne członków i przyjaciół Klubu Nowodworskiego

Środowy wieczór 16 grudnia 2015 roku upłynął w Muzeum Żuławskim w świątecznej atmosferze. Członkowie i przyjaciele Klubu Nowodworskiego spotkali się, by podsumować działania w roku 2015, oraz posłuchać kolęd i złożyć sobie świąteczne życzenia. Wieczór był niezwykły, wypełniony miłymi wydarzeniami.

Odwiedził nas zastępca prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku – pan Maciej Kozienko, złożył na ręce prezesa Klubu Nowodworskiego podziękowania za dotychczasową współpracę. My również serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję na więcej w nadchodzącym 2016 roku.

Wzruszającym momentem było również wręczenie przez Tomasza Błyskosza - kierownika Oddziału Terenowego w Gdańsku Narodowego Instytutu Dziedzictwa - wyróżnienia dla Stowarzyszenia Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego - Klubu Nowodworskiego w konkursie Zabytek Zadbany. Dodatkowo również otrzymaliśmy wyróżnienie za zaangażowanie w organizację 23. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce Utracone dziedzictwo”.

Na nasze spotkanie przybył również Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego Jacek Michalski. Dziękujemy za obecność i życzenia. 

Punktem kulminacyjnym spotkania było przyjęcie nowych członków Klubu Nowodworskiego: Barbary Kos, Marty Dorobek, Marzeny Basaj, Joanny Winniczek-Przyborowskiej. Witamy i mamy nadzieję na dobrą współpracę i aktywne członkostwo.

Zadbaliśmy również o strawę dla ducha: kolędy w wykonaniu Emilii i Krzysztofa z Kmiecina oraz dla ciała: pyszne pierogi i barszcz czerwony.

Na deser zaproponowaliśmy zebranym gościom prezentację zdjęć Nowego Dworu Gdańskiego, wykonanych przez niemieckiego turystę w latach 60. Kolorowe zdjęcia wzbudziły wielkie zainteresowanie. Zabawa w „Zgadnij, gdzie to jest” była emocjonująca. Pokazaliśmy zaledwie 19 fotografii. Więcej zaprezentujemy podczas Nocy Muzeów w 2016 roku

Zapraszamy!

 

 

 

 

 

Aktualności

Pomorska Karta Turysty

 

 

zobacz 

 

Polub nas na Facebooku

i otrzymuj powiadomienia
o aktualnych wydarzeniach

 zobacz

 

Gra Muzealna

zwiedzaj aktywnie Muzeum Żuławskie

 zobacz

 

 

Sklepik regionalny

Pamiątki i wydawnictwa 

 zobacz

 

Galeria

zobacz

Newsletter

Mapka

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego