• slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide

Warsztaty "Detal architektury żuławskiej"

Pędź w pośpiechu do ŻPHu! Dlaczego? Ponieważ już 14 sierpnia rozpoczynamy cykl interesujących spotkań po hasłem Detal architektury żuławskiej. Na wykład oraz warsztaty zaprasza poznański architekt Grzegorz Glaza. Pierwsze spotkanie odbędzie się dnia 14 sierpnia o godzinie 16.30 do Sali Konferencyjnej Żuławskiego Parku Historycznego. Wstęp na wykład jest bezpłatny.

Zabierz mamę, zbierz babcię, niech i dziadek zrzuci kapcie, niech poprawią im się miny, dziś poznamy laubzekiny!

Wszystkich zainteresowanych ocalaniem materialnego dziedzictwa kulturowego Żuław już dziś zachęcamy do zapisywania się na rodzinną wycieczkę rowerową, która odbędzie się dnia 22 sierpnia (sobota). Wspólne odkrywanie żuławskich detali architektonicznych zakończy się ogniskiem przy domu podcieniowym w Żelichowie / Cyganku.

Na leżenie nie trać czasu, wkoło tyle rarytasów, wsiądź na rower, pędźmy razem, syćmy oko krajobrazem.

Kontynuacją będą warsztaty, odbywające się w dniach 25,26,27 sierpnia w salach Żuławskiego Parku Historycznego. Każdego dnia zapraszamy na przedpołudniowe zajęcia dla dzieci i rodzin z dziećmi w godzinach 10.00-12.00, podczas których będziemy bawić się formą i detalem architektury żuławskich domów, wycinając, klejąc, kolorując i i tworząc witraże. Na dorosłych i młodzież czekamy w tych samych dniach, w godzinach 16.30-18.30 w Warsztacie Drewna w ŻPH. Każdy będzie mógł spróbować własnych sił w odkrywaniu na nowo żuławskich motywów.

Zgłoszenia na warsztaty poranne i popołudniowe przyjmujemy do 24 sierpnia od wtorku do piątku w godzinach 9.00-15.00 pod nr telefonu + 48 518 263 676.

Żeby zrobić coś pięknego, drewno weź i wytnij z niego, muszlę, kwiat, żuławski detal, potem długo się uśmiechaj!  

 

Aktualności

Pomorska Karta Turysty

 

 

zobacz 

 

Polub nas na Facebooku

i otrzymuj powiadomienia
o aktualnych wydarzeniach

 zobacz

 

Gra Muzealna

zwiedzaj aktywnie Muzeum Żuławskie

 zobacz

 

 

Sklepik regionalny

Pamiątki i wydawnictwa 

 zobacz

 

Galeria

zobacz

Newsletter

Mapka

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego