• slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide

Tuga czystsza o kontener śmieci!

W sobotę 9 maja 2015 r. odbyło się, przełożone z kwietnia, wiosenne sprzątanie rzeki Tugi. Tym razem pogoda dopisała i blisko 40 wolontariuszy z lokalnych szkół, z Klubu Nowodworskiego, mieszkańców i strażaków wyruszyło by zebrać jak najwięcej śmieci z naszej rzeki.
Kilkuosobowe grupy piesze sprzątały brzegi rzeki w obrębie miasta, najbardziej doświadczeni wolontariusze wyławiali śmieci z wody pływając na łodziach. W ciągu kilku godzin pracy zebranymi odpadami zapełniliśmy duży kontener. Niestety śmieci ciągle jest bardzo dużo. Największym problemem są ogromne ilości butelek i puszek po alkoholu i napojach. Zaobserwowaliśmy jednak mniejszą ilość dużych odpadów - lodówek, kanap czy krzeseł. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie w oczyszczenie naszej pięknej rzeki i już teraz zapraszamy na jesienną akcję.
Serdecznie dziękujemy za wsparcie akcji sprzątania rzeki firmie EKOPUNKT Organizacji Odzysku S.A., Gminie Nowy Dwór Gdański, Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim. Galeria>>

Aktualności

Pomorska Karta Turysty

 

 

zobacz 

 

Polub nas na Facebooku

i otrzymuj powiadomienia
o aktualnych wydarzeniach

 zobacz

 

Gra Muzealna

zwiedzaj aktywnie Muzeum Żuławskie

 zobacz

 

 

Sklepik regionalny

Pamiątki i wydawnictwa 

 zobacz

 

Galeria

zobacz

Newsletter

Mapka

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego