• slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide

Wystawa SANTO SUBITO

Od dziś przez dwa tygodnie w Sali Dwukolumnowej Żuławskiego Parku Historycznego można zwiedzać wystawę „Santo Subito” zawierającą prace fotografów dokumentujących pontyfikat św. Jana Pawła II. Wystawa została przygotowana przez Galerię Mariacką prowadzoną przez Oddział Gdański Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” na Kanonizację Jana Pawła II. Ekspozycja zawiera 27 fotogramów dokumentujących pontyfikat Św. Jana Pawła II  autorstwa Ryszarda Rzepeckiego, O. Czesława Kozłowskiego SJ, oraz Agencji Fotograficznej Kosycarz.
Patronat nad wystawą objął Sławoj Leszek Głódź Arcybiskup Metropolita Gdański, który we wstępie do katalogu wystawy napisał:

„… Z radością i dumą przyjęliśmy wyniesienie przez Papieża Franciszka do godności Świętych dwóch Papieży Jana XXIII i naszego umiłowanego Ojca Świętego.

Jedną z propozycji, która pomaga nam przeżywać to wydarzenie jest wystawa „Santo Subito”, zawierająca prace fotografików dokumentujących pontyfikat bł. Jana Pawła II. Życzę, by stała się ona dla wszystkich, nie tylko okazją do sentymentalnych wspomnień, ale źródłem inspiracji do rozpalenia w sobie na nowo miłości do Boga i Kościoła, a także pragnienia osobistej świętości!

    Wszystkim Odwiedzającym wystawę i uczestnikom finisażu z serca błogosławię,..”


   

 

Aktualności

Pomorska Karta Turysty

 

 

zobacz 

 

Polub nas na Facebooku

i otrzymuj powiadomienia
o aktualnych wydarzeniach

 zobacz

 

Gra Muzealna

zwiedzaj aktywnie Muzeum Żuławskie

 zobacz

 

 

Sklepik regionalny

Pamiątki i wydawnictwa 

 zobacz

 

Galeria

zobacz

Newsletter

Mapka

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego