• slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide

Spotkanie w ramach projektu "S.O.S. dla żuławskich domów podcieniowych"

Jak opiekować się starym, zabytkowym domem z drewna i jak go konserwować to jeden z głównych tematów spotkania, które odbędzie się w najbliższą sobotę, 14 czerwca, w Żelichowie / Cyganku koło Nowego Dworu Gdańskiego. O domach podcieniowych i innych zabytkach Żuław, o możliwościach ich ochrony, współczesnej architekturze regionu, krajobrazie kulturowym, a także o tradycyjnej roślinności na Żuławach, tradycji żuławskich ogrodów przydomowych i parków oraz o ogrodzie gospodyni żuławskiej w XXI wieku opowiedzą eksperci. To już drugie spotkanie w ramach projektu „S.O.S. dla żuławskich domów podcieniowych”. Swoją wiedzą i doświadczeniami podzielą się: dr Bogna Lipińska - wykładowca wydziału architektury Politechniki Gdańskiej i Sopockiej Szkoły Wyższej, Marek Opitz - prezes Stowarzyszenia Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego Klub Nowodworski oraz koordynatorka projektu Agnieszka Jarzębska z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Uczestnicy nie tylko będą mogli zdobyć wiedzę teoretyczną, ale i praktyczną, będą mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania i  znaleźć inspirację dla własnych działań na rzecz zabytków i krajobrazu kulturowego Żuław. Liczba miejsca jest ograniczona – zgłoszenia przyjmuje Agnieszka Jarzębska tel. 667636212, 55 611 20 84, agnieszka.jarzebska@swiatowid.elblag.pl
Początek o godz. 11.00
Projekt „S.O.S. dla żuławskich domów podcieniowych” dofinansował Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.
Partnerzy: Narodowy Instytut Dziedzictwa, Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Olsztynie, Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Gdańsku, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Muzeum Archeologiczno - Historyczne w Elblągu, Muzeum Żuławskie w Nowym Dworze Gdańskim, Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego Klub Nowodworski, Stowarzyszenie Jantar.
Patroni medialni: Polskie Radio Gdańsk, Polskie Radio Olsztyn, Portal KulturaLudowa.pl, Telewizja Elbląska, Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Dziennik Elbląski, Portal Kulturalny Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl , portal społecznościowy ekulturalni.pl .


 

Aktualności

Pomorska Karta Turysty

 

 

zobacz 

 

Polub nas na Facebooku

i otrzymuj powiadomienia
o aktualnych wydarzeniach

 zobacz

 

Gra Muzealna

zwiedzaj aktywnie Muzeum Żuławskie

 zobacz

 

 

Sklepik regionalny

Pamiątki i wydawnictwa 

 zobacz

 

Galeria

zobacz

Newsletter

Mapka

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego