• slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide

Debata "Symbole wolności 25 lat później" 4 czerwca 2014 r.

 

Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego – Klub Nowodworski, Zespół Szkół nr 1 oraz Zespół Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim pragną zaprosić wszystkich mieszkańców powiatu nowodworskiego do udziału w debacie „Symbole wolności 25 lat później. Spojrzenie polsko – niemieckie”. Odbędzie się ona 4 czerwca 2014 r. o godzinie 12:00 w Sali Dwukolumnowej Żuławskiego Parku Historycznego.

4 czerwca 2014 to wyjątkowy dzień. 25 rocznica wyborów 1989 r. Wyborów, które na trwałe zmieniły rzeczywistość panującą w Polsce. Wyborów, które są symbolem przemian jakie w tym roku zaszły w całej Europie. Wyborów, które są symbolem upadku komunizmu w Europie Środkowowschodniej. Dzień Wolności pragniemy spędzić na rozważaniach na temat tego co dało nam ostatnie ćwierć wieku? Czy wykorzystaliśmy szansę jaką niesie za sobą wolność? Wspólnie z naszymi ekspertami Jerzym Wcisła Dyrektorem Biura Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Elblągu, Friedrun Keltsch -Rączka z Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku, Anną Krygier z Uniwersytety Mikołaja Kopernika w Toruniu, redaktor naczelną portalu o-historii.pl oraz Wolfgangiem Naujocks Niemcem na stałe mieszkającym w Polsce, pasjonatem historii Żuław i genologii będziemy poszukiwać odpowiedzi na te trudne pytania. Nie zabraknie również rozmów na temat tego jak postrzegane są polskie symbole wolności w Niemczech i na odwrót. Czy możemy mówić o wspólnej kulturze pamięci roku 1989? Przecież rok 2014 to również 25 rocznica upadku muru berlińskiego.

Debata realizowana jest w ramach projektu Dzień Wolności.de/Tag der Freiheit.pl Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

 

Aktualności

Pomorska Karta Turysty

 

 

zobacz 

 

Polub nas na Facebooku

i otrzymuj powiadomienia
o aktualnych wydarzeniach

 zobacz

 

Gra Muzealna

zwiedzaj aktywnie Muzeum Żuławskie

 zobacz

 

 

Sklepik regionalny

Pamiątki i wydawnictwa 

 zobacz

 

Galeria

zobacz

Newsletter

Mapka

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego