• slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide

Witaj wiosno!

Mimo, że lubimy zimę to z wielką radością powitaliśmy wiosnę, a wraz z nią uczniów nowodworskich szkół i przedszkoli, którzy postanowili spędzić jej pierwsze dni w Żuławskim Parku Historycznym.
W ubiegłym tygodniu licznie odwiedziły nas przedszkolaki z  Publicznego Przedszkola nr 4, które uczestniczyły w lekcji „Legendy Żuław i Mierzei Wiślanej” oraz lepiły postacie z legend podczas warsztatów ceramicznych, zaś dzieci z Przedszkola Wesołe Smerfiki poznawały historię Delty Wisły zwiedzając Muzeum z Żuławskim Gospodarzem.
Dla naszych najmłodszych gości przygotowaliśmy nowy cykl warsztatowy „Tajemnice Żuław”. 
Dlaczego dom stoi na górce, a rzeki otoczone są wałami? Co to jest dom podcieniowy? Te i inne ciekawostki okrywały dzieci z Przedszkola Calineczka w Nowym Dworze Gdańskim. Nasi mali goście własnoręcznie lepili z ciastoliny rzeki, wały, mosty, terpy, budowali z klocków zagrody holenderskie, a po ciężkiej pracy przyszedł czas przygotowany przez nas poczęstunek, domową drożdżówkę i mleko.
Młodzież z nowodworskich szkół postanowiła spędzić tradycyjny dzień wagarowicza rozwiązując zagadki gry muzealnej „Spacer Żuławską Tryftą”. Bardzo pozytywnie zaskoczył nas wysoki poziom wiedzy i zaangażowania w grę uczniów klasy III Technikum Obsługi Turystycznej z Zespołu Szkół nr 2, zwycięska grupa zdobyła niemal maksimum punktów! Dzień wcześniej wraz z przewodnikami gry muzealnej nasze ekspozycje zwiedzili uczniowie klas I B, I D Gimnazjum nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim.

Galeria

Aktualności

Pomorska Karta Turysty

 

 

zobacz 

 

Polub nas na Facebooku

i otrzymuj powiadomienia
o aktualnych wydarzeniach

 zobacz

 

Gra Muzealna

zwiedzaj aktywnie Muzeum Żuławskie

 zobacz

 

 

Sklepik regionalny

Pamiątki i wydawnictwa 

 zobacz

 

Galeria

zobacz

Newsletter

Mapka

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego