• slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide

Jestem stąd. Polska wielu narodów - nowa wystawa w Żuławskim Parku Historycznym

Muzeum Stutthof i Klub Nowodworski zapraszają na otwarcie wystawy „Jestem stąd. Polska wielu narodów”, które odbędzie się 23 stycznia 2014 r. o godz. 17:00 w Żuławskim Parku Historycznym.
Prezentowana na 30 tablicach wystawa edukacyjna jest wynikiem prac Stowarzyszenia Centrum Polsko – Niemieckiego w Krakowie oraz Domu Anny Frank w Amsterdamie. Prezentuje ona historię, kulturę, tradycje oraz dzień dzisiejszy mniejszości narodowych i etnicznych zamieszkujących współczesną Polskę. Składa się z dwóch części. Pierwsza z nich portretowa, to wywiady z przedstawicielami 15 mniejszości etnicznych i narodowych. Natomiast druga, opisowa prezentuje przy pomocy fotografii i tekstu historię i kulturę danej mniejszości. Wystawę w Żuławskim Parku Historycznym będzie można oglądać w dniach 23 – 31 stycznia 2014 r. dzięki uprzejmości Muzeum Stutthof w Sztutowie.  Następnie trafi ona do Zespołu Szkół nr 2, Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim oraz Zespołu Szkół w Sztutowie.
Wprowadzenie merytoryczne do wystawy przedstawi Andrzej Kasperek. Zapraszamy również na stronę projektu „Jestem stąd. Polska wielu narodów”: www.jestemstad.pl gdzie znajdą Państwo szczegółowe informacje na temat wystawy. 

Aktualności

Pomorska Karta Turysty

 

 

zobacz 

 

Polub nas na Facebooku

i otrzymuj powiadomienia
o aktualnych wydarzeniach

 zobacz

 

Gra Muzealna

zwiedzaj aktywnie Muzeum Żuławskie

 zobacz

 

 

Sklepik regionalny

Pamiątki i wydawnictwa 

 zobacz

 

Galeria

zobacz

Newsletter

Mapka

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego