• slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide

Zwiedzanie Muzeum Żuławskiego z Żuławskim Gospodarzem

Żuławski Park Historyczny pragnie zaprosić najmłodszych gości do wzięcia udziału w niezwykłej przygodzie, jaką jest odkrywanie tajemnic Muzeum Żuławskiego.
Przewodnikiem po nieodkrytych dotąd zagadkach drzemiących na ekspozycjach będzie, prawdziwy Żuławski Gospodarz w stroju regionalnym (zwanym dawniej Sąsiadem). Taka forma zwiedzania to doskonała okazja, aby zapoznać uczniów przedszkoli i pierwszych klas szkoły podstawowej z tradycjami, życiem codziennym oraz kulturą naszego regionu. W trakcie spaceru po Muzeum dzieci zobaczą najważniejsze eksponaty, będą mieli okazję porozmawiać na temat tego jak żyło się w domu podcieniowym oraz zobaczyć i dotknąć narzędzia codziennego użytku. Ponadto poznają liczne anegdoty związane z przeszłością Nowego Dworu Gdańskiego, Żuław i Mierzei Wiślanej.
Oprowadzenie z przewodnikiem w stroju regionalnym odbywać się będzie we wtorki i czwartki w godzinach 9:00 – 15:00. Zwiedzanie trwa ok. 1 godziny. Grupy pragnące odwiedzić muzeum
i spotkać się z żuławskim gospodarzem proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem:
55 2475733 lub e-mailowy na adres: lkepski@klubnowodworski.pl. Koszt zwiedzania to bilet ulgowy 2 zł od osoby i 40 zł opłata za przewodnika od grupy.

 

Aktualności

Pomorska Karta Turysty

 

 

zobacz 

 

Polub nas na Facebooku

i otrzymuj powiadomienia
o aktualnych wydarzeniach

 zobacz

 

Gra Muzealna

zwiedzaj aktywnie Muzeum Żuławskie

 zobacz

 

 

Sklepik regionalny

Pamiątki i wydawnictwa 

 zobacz

 

Galeria

zobacz

Newsletter

Mapka

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego