• slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide

Regiment Piechoty Zaciężnej z Malborka - zaprasza

Stowarzyszenie Regiment Piechoty Zaciężnej z Malborka rozpoczyna realizację projektu "Dotknij średniowiecza w szkole". Projekt ma na celu zainteresowanie młodych ludzi tematyką odtwórstwa historycznego epoki średniowiecza i innych. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w projekcie. W programie m. in. zajęcia edukacyjne z zakresu historii średniowiecza, warsztaty rzemiosła, ćwiczenia fechtunku i łucznictwa, a także szycie pierwszego stroju. Projekt będzie trwał przez całe wakacje, a jego finałem będzie wspólny wyjazd uczestników na Turniej Rycerski do Wenecji k. Żnina.
Żuławski Park Historyczny współuczestniczy przy realizacji projektu. Zajęcia dla grupy utworzonej w Nowym Dworze Gdańskim będą miały miejsce właśnie na terenie ŻPH. Na początku przyszłego tygodnia rekonstruktorzy z Regimentu odwiedzą nowodworskie szkoły by czynnie zachęcać do uczestnictwa w projekcie. Oprócz grupy w Nowym Dworze Gdańskim powstają także grupy uczestników w Malborku, Elblągu, Tczewie i w Warszawie.
Jedynymi warunkami wzięcia udziału w projekcie są wiek w przedziale 13-30 lat i brak wcześniejszego aktywnego uczestnictwa w odtwórstwie historycznym.
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mail: mateusz_heise@wp.pl do 16 czerwca.
Projekt ten jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej, w ramach programu "Młodzież w działaniu".
 

Aktualności

Pomorska Karta Turysty

 

 

zobacz 

 

Polub nas na Facebooku

i otrzymuj powiadomienia
o aktualnych wydarzeniach

 zobacz

 

Gra Muzealna

zwiedzaj aktywnie Muzeum Żuławskie

 zobacz

 

 

Sklepik regionalny

Pamiątki i wydawnictwa 

 zobacz

 

Galeria

zobacz

Newsletter

Mapka

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego