• slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide

Zajęcia edukacyjne w Żuławskim Parku Historycznym

W październiku i listopadzie mieliśmy przyjemność gościć 141 uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wszystko to w trakcie jedenastu lekcji muzealnych połączonych z warsztatem, które odbyły się bezpłatnie w ramach projektu Klubu Nowodworskiego Młodzi Odkrywcy Regionu. Uczestnicy mieli do wyboru trzy tematy:
- Legendy Żuław i Mierzei Wiślanej z warsztatem ceramicznym    
- Od ziarenka do bochenka …czyli jak powstaje chleb z warsztatem pieczenia chleba
- Żuławy mlekiem płynące z warsztatem serowarskim
Z oferty edukacyjnej dla przedszkoli i szkół podstawowych (klasy I-III) skorzystało Publiczne Przedszkole w Stegnie. Dzieci podzielone na 13-osobowe grupy uczestniczyły w lekcjach „Od ziarenka do bochenka” prowadzonych przez Martę Ciechanowską. Poprzez wspólną zabawę, zajęcia ruchowe „Mało nas” czy mielenie ziaren na mąkę dzieci poznały magię powstawania chleba. Następnie podczas warsztatów pod opieką Krzysztofa Jaworskiego i Danuty Grochowskiej miały możliwość wypieku własnoręcznie wykonanego bochenka.
Zachęcamy szkoły i przedszkola do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną. Wszelkie informacje na temat zajęć prowadzonych w Żuławskim Parku Historycznym znajdą Państwo w zakładce EDUKACJA. Z początkiem roku planujemy wprowadzenie nowych lekcji muzealnych na temat architektury, symboli żuław, ochrony przeciwpowodziowej czy historii Nowego Dworu Gdańskiego. Galeria >>
 

Aktualności

Pomorska Karta Turysty

 

 

zobacz 

 

Polub nas na Facebooku

i otrzymuj powiadomienia
o aktualnych wydarzeniach

 zobacz

 

Gra Muzealna

zwiedzaj aktywnie Muzeum Żuławskie

 zobacz

 

 

Sklepik regionalny

Pamiątki i wydawnictwa 

 zobacz

 

Galeria

zobacz

Newsletter

Mapka

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego