• slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide

Muzeum opowieści

„Miasto moje a w nim… kronika nowodworska 1945 - 1989”

Pamiątkowe fotografie, archiwalne dokumenty, unikatowe ujęcia wydarzeń z Nowego Dworu Gd. i okolic będzie można zobaczyć podczas wystawy „Miasto moje a w nim… kronika nowodworska 1945- 89”.
Obecnie rozpoczyna się zbiórka materiałów, które zostaną wykorzystane przy tworzeniu ekspozycji w Żuławskim Parku Historycznym. Tym samym mieszkańcy mogą stać się współautorami kolekcji obrazującej życie w mieście od lat powojennych aż po zmiany ustrojowe i koniec PRL. 

więcej

 Idea Muzeum Opowieści 

Muzeum opowieści żuławskich to rodzaj ratownictwa dóbr niematerialnych, słowa mówionego, jak również restauracji dotychczas nie odkrytych lub zapomnianych historii. W ramach Muzeum opowieści żuławskich, staramy się przechwycić jeszcze żywe, choć już odchodzące w niepamięć historie.
Dotychczas zebraliśmy dziecięce wspomnienia z Żuław dawnych mieszkańców tego regionu. Dzięki dofinansowaniu Fundacji Współpracy Polsko - Niemieckiej powstał film "Naznaczeni krajobrazem", gdzie zamieściliśmy część opowieści. 
Zapraszamy w ramach Muzeum Opowieści  do pomocy w zbieraniu wspomnień, zdjęć i dokumentów osadników żuławskich po 45 roku. Zapraszamy do naszego Muzeum, gdzie chętnie wysłuchamy wspomnień, nagramy je i przeniesiemy na papier. Przyjmiemy archiwalne dokumenty (lub wykonomy ich kopie), które zasilą nasze archiwum gdzie będą służyć badaczom i regionalistom. Na życzenie odwiedzimy osoby, które zechcą podzielić się swoją historią.

 Zapraszamy do współpracy.

wywiady z mieszkańcami Żuław>>

 

Aktualności

Wakacje z ceramiką

 

 

zobacz 

 

Polub nas na Facebooku

i otrzymuj powiadomienia
o aktualnych wydarzeniach

 zobacz

 

Gra Muzealna

zwiedzaj aktywnie Muzeum Żuławskie

 zobacz

 

 

Sklepik regionalny

Pamiątki i wydawnictwa 

 zobacz

 

Galeria

zobacz

Newsletter

Mapka

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego