• slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide

Edukacja

Oferta edukacyjna Żuławskiego Parku Historycznego

Serdecznie zapraszamy do Żuławskiego Parku Historycznego na lekcje muzealne. Oprócz wiedzy z zakresu edukacji regionalnej, przedstawionej w interesujący i atrakcyjny sposób,  to również świetna zabawa. Lekcje częściowo opierają się na eksponatach muzealnych, co pozwala dzieciom łatwiej przyswoić informacje, w pozostałej części wykorzystywany jest sprzęt multimedialny (projektor, laptop, formy: film, prezentacja ), tradycyjne karty pracy dla uczniów oraz dla wszystkich materiały plastyczne, by rozwijać również zdolności manualne.
Zajęcia prowadzą: Kamila Ziętek, Krzysztof Jaworski i Magdalena Wenta-Schulz.
W celu ustalenia terminów zajęć lub uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z: Mariolą Mika lub Kamilą Ziętek (od wtorku do piątku w godzinach 8:00 - 15:00) tel./fax. 552475733 lub 518263676, e-mail: biuro@zph.org.pl lub biuro@klubnowodworski.pl.

Pobierz ofertę edukacyjną na rok szkolny 2021/2022 >> 

 

  galeria zdjęć >>

  

 Gra Muzealna "Spacer Żuławską Tryftą"

Pewien mieszkaniec Nowego Dworu
był nieco smutny i nie miał humoru,
ale na stronie muzeum przeczytał,
że można je zwiedzać, grając. Zawitał.
I było warto! Słowo honoru!
Zapraszamy wszystkich, nie tylko mieszkańców Nowego Dworu, by w niecodzienny sposób poznać historię regionu i miasta. Tylko w Żuławskim Parku Historycznym można spotkać niezwykłych przewodników, którzy w zagadkowy sposób poprowadzą ścieżkami historii i  opowiedzą wiele ciekawostek. Zapraszamy dorosłych i młodzież oraz rodziny z dziećmi. Na uczestników czekają ciekawe nagrody!

Warsztaty Pracowni Kuchni Regionalnej

  

Dla zainteresowanych zdrową żywnością w regionalnej oprawie organizaujemy warsztaty serowarskie, domowego wyrobu piwa, pieczenia chleba, tłoczenia soku z jabłek. 

Warsztaty Ceramiczne

  

Zajęcia edukacyjne i tworzenie ceramiki w oparciu o dawne wzory. Instruktorem prowadzącym jest Magdalena Wenta-Schulz z Ceramiki z Kącika. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek:

  • dzieci w godz. od 16:00 do 18:00
  • dorośli w godz. od 18:00 do 20:00

 

Zapisy pod numerem tel. 55 2475733 lub 505433202 lub w biuerze Żuławskiego Parku Historycznego (ul. Kopernika 17). Koszt zajęć 60 zł za dwie godziny (zapewniamy materiały i wypał prac). galeria>>     

Krajowe Centrum Społecznej Edukacji Przeciwpowodziowej 

   

Organizujemy szkolenia z zakresu ochrony przeciwpowodziowej, kultywujemy 600-letniej tradycję żuławskich Związków Wałowych. galeria>>

Kino Regionalne w Żuławskim Parku Historycznym

  

Zgromadziliśmy ponad 20 filmów (historycznych, przyrodniczych, turystycznych i ochronie przeciwpowodziowej), które możemy prezentować gościom podczas zwiedzania Muzeum Żuławskiego, lekcji regionalnych i na życzenie dla grup zorganizowanych. Zachęcamy do zapoznania się z repertuarem>>

 

Aktualności

Pomorska Karta Turysty

 

 

zobacz 

 

Polub nas na Facebooku

i otrzymuj powiadomienia
o aktualnych wydarzeniach

 zobacz

 

Gra Muzealna

zwiedzaj aktywnie Muzeum Żuławskie

 zobacz

 

 

Sklepik regionalny

Pamiątki i wydawnictwa 

 zobacz

 

Galeria

zobacz

Newsletter

Mapka

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego